3D lukostřelba v Adršpachu a Jitky 3. místo.

Konečně se mi podařilo Jitku přemluvit aby začala střílet lukem. Byli jsme párkrát trénovat a přišel první závod v Sedmihorkách. Náročný terén už podle názvu místa konání a ještě k tomu pršelo celý den. To se promítlo i do výsledků asi všech střelců. Jitka bojovala a skončila na krásném pátém místě v kategorii BHR.

Přehodnotili jsme výběr kategorie a na další závody se Jitka přihlásila do TR. Rozdíl je v držení i olepení šípů. Znovu se trénovalo, hlavně v náročném terénu s velkým převýšením, protože další kolo Českého poháru se koná v Adršpachu a to je pro lukostřelce olympiáda. Neuvěřitelně náročný terén, velké vzdálenosti terčů, mlha a zima.

V pátek jsme se posilnili v Hostinci U Tošováka až do pozdních hodin. V sobotu ráno koukám z okna a počasí hnus fialovej. Naštěstí před závodem přestalo pršet. Na roztřelišti jsme vypustili pár šípů a šlo se střílet na ostro. Bylo 35 terčů ve vzdálenosti od 15 do 30 m. Atmosféra ve skupině byla super, měli jsme i minís (nejmenší lukostřelci). Jitka si s trochou štěstí na druhých závodech vystřílela 3. místo a já jsem skončil na 11. místě z dvaceti střelců v kategorii LB.

Další závody jsou v únoru v Licoměrsku, takže mám dost času pořádně natrénovat.

Tomáš

3. misto Ardšpach

3. misto Ardšpach

Výhody pro členy spolku.

1) Ve spolupráci s prodejnou „Detektory  kovů a lukostřelba u Zipsyho“ v Ústí nad Labem

  •  má každý řádný člen spolku 3D Archery Ravens možnost nakoupit zboží s 5% slevou. Sleva se netýká už zlevněného zboží nebo zboží v akci. Rovněž je levnější  servis a některé drobné úpravy luku jsou zcela zdarma. V kamenné prodejně i na eshopu firma nabízí široký sortiment 3D terčů od českých i zahraničních výrobců. Dále nabízí velký výběr šípů, luky chrániče a další doplňky pro lukostřelce. 
Prodejna potřeb pro lukostřelce

Prodejna potřeb pro lukostřelce v Ústí nad Labem

2) Levnější startovné v Českém Poháru 3D

  • Děti mají licenci sníženou už od Č3DL na 100,- Kč / rok.
  • Dospělí členové klubu platí pouze 200,- Kč / rok ( z původních 300,-)

3) Plánujeme otevřít lukostřelnici v Ústí nad Labem

  • Levnější vstup na střelnici
  • Možnost volného vstupu pro dospělé, junioři pouze v doprovodu dospělého člena spolku
  • Využívání terčů spolku

4) Dohled instruktora a trenéra

  • Dohled zkušeného trenéra / instruktora lukostřelby

5) Zázemí spolku

  • Pořádání společných akcí
  • Vlastní soutěže včetně medailí