3D lukostřelba Sudický Dvůr

25.7. 2020 náš klub 3D Archery Ravens pořádal své první závody v terénní 3D lukostřelbě. Závody se konaly v krásnem prostředí obce Sudice, která se nachází v okrese Blansko v jihomoravském kraji. Ptáte se proč tak daleko? Je to jednoduché, dostali jsme nabídku a přijali ji.

Zázemí nám poskytl hotel Sudický Dvůr. Počasí nám přálo a my jsme se hned v pátek dopoledne pustili do přípravy závodiště. Trať bylo potřeba vymyslet a upravit. Posekat trávu, připravit lávky přes potok a osekat bodláčí a kopřivy, které měli i dva metry. Na trati bylo v různých vzdálenostech 28 terčů velikostí od malých bobrů až po jelena. Protože to byla naše první příprava trati, tak nám to dalo docela zabrat. Nakonec jsme to zvládli. Terče nám zapůjčila firma Fish&Hunt.

V sobotu jsme se po registraci střelců vydali na trať. Závod začal v 10:30 a odstříleno bylo cca okolo 13:00 hodiny. Po odevzdání vyplněných bodovaček se počítali výsledky. Vyhlášení vítězů proběhlo před prodejnou zbraní Beretta.

Ceny do soutěže věnovali Pivovar BřeznoYate.cz a Detektory a lukostřelba u Zipsyho.  Medaile zajistila firmy Fish&Hunt. Tímto jim velice děkujeme.

No a jak jsme dopadli?

Střílelo se v 7 kategoriích, rozdělených na ženy, muže, veterány, juniory a děti.

Naši lukostřelci a kušař

1. místo. Luboš Beláček – kuše

1. místo. Jiří Pavlíček – lovecký luk

2. místo. Jitka Prejzová – tradiční reflexní luk

2. místo. Tomáš Prejza – long bow – dlouhý luk

3. místo. Gabriela Patyková – tradiční reflexní luk

6. místo. Karel Císař – kladkový luk

7. místo. Romana Císařová – kladkový luk

9. místo. Lada Mullerová – junior

11. místo Aleš Bull – tradiční reflexní luk

12. místo. Martin Muller – tradiční reflexní luk

Našim střelcům gratuluji.

Tomáš