3D lukostřelba v Adršpachu a Jitky 3. místo.

Konečně se mi podařilo Jitku přemluvit aby začala střílet lukem. Byli jsme párkrát trénovat a přišel první závod v Sedmihorkách. Náročný terén už podle názvu místa konání a ještě k tomu pršelo celý den. To se promítlo i do výsledků asi všech střelců. Jitka bojovala a skončila na krásném pátém místě v kategorii BHR.

Přehodnotili jsme výběr kategorie a na další závody se Jitka přihlásila do TR. Rozdíl je v držení i olepení šípů. Znovu se trénovalo, hlavně v náročném terénu s velkým převýšením, protože další kolo Českého poháru se koná v Adršpachu a to je pro lukostřelce olympiáda. Neuvěřitelně náročný terén, velké vzdálenosti terčů, mlha a zima.

V pátek jsme se posilnili v Hostinci U Tošováka až do pozdních hodin. V sobotu ráno koukám z okna a počasí hnus fialovej. Naštěstí před závodem přestalo pršet. Na rozstřelišti jsme vypustili pár šípů a šlo se střílet na ostro. Bylo 35 terčů ve vzdálenosti od 15 do 30m. Atmosféra ve skupině byla super, měli jsme i minís (nejmenší lukostřelci). Jitka si s trochou štěstí na druhých závodech vystřílela 3. místo a já jsem skončil na 11. místě z dvaceti střelců v kategorii LB.

Další závody jsou v únoru v Licoměrsku, takže mám dost času pořádně natrénovat.

Tomáš

3. misto Ardšpach

3. misto Ardšpach